Piastów zieleń zamiast betonu w centrum miasta
Piastów realizuje projekt, którego efektem będzie ograniczenie betonu w centrum miasta i zagospodarowanie przestrzeni z większym wykorzystaniem zielonej i błękitnej infrastruktury. Projekt pn.
Piastów realizuje projekt, którego efektem będzie ograniczenie betonu w centrum miasta i zagospodarowanie przestrzeni z większym wykorzystaniem zielonej i błękitnej infrastruktury. Projekt pn.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym projektu w Koninie, który ukazał się w grudniowym numerze "Przeglądu Komunalnego". Realizacja inwestycji w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury, jako działania mitygacyjne i adaptacyjne w mieście oraz towarzysząca temu edukacja, prowadzona we współpracy z ekspertami.
Piastów rozwija się poprzez inwestycje w zielono-niebieską infrastrukturę i realizuje projekt pn. "Utworzenie zielono-niebieskiej infrastruktury na terenie miasta Piastowa".
To poprzemysłowe miasto, gdzie występuje wiele terenów pokopalnianych, zmierza do zwiększenia ilości terenów obsadzonych roślinami, połączenia istniejących i nowo powstających terenów zieleni w zielone korytarze miejskie, które staną się zintegrowanymi przestrzeniami dostarczającymi tzw. usług ekosystemowych.
Polskie Stowarzyszenie "Dachy Zielone" i Katedra Architektury Krajobrazu na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu mają ogromną przyjemność zaprosić na bezpłatny wykład pt. "Contemporary problems of city planning", który wygłosi Dhiru Thadani - architekt i urbanista na co dzień mieszkający w Waszyngtonie, USA.
Na zaproszenie redakcji "Living Architecture Monitor" dr inż. Marta Weber-Siwirska (prezes PSDZ) oraz Katarzyna Wolańska (członek zarządu) przygotowały artykuł na temat programów stymulujących rozwój dachów zielonych na terenie Polski. Zapraszamy do zapoznania się z publikacją "National and Local Regulations and Programs Are Stimulating the Green Roof Industry in Poland".
On 21 September 2022, an educational conference entitled: "Climatic Konin.
Uczestnicy wyjazdu studyjnego w ramach projektu pn. "Utworzenie zielono-niebieskiej infrastruktury na terenie miasta Piastowa" mieli okazję poznać m.in. przykłady działań proekologicznych z Oslo. W stolicy Norwegii stosuje się rozwiązania, które pomagają chronić klimat przed niekorzystnymi zmianami i adaptować miasto do zmieniających się warunków.
21 września 2022 r. w Akademii Nauk Stosowanych w Koninie, przy ul. Przyjaźni 1 w Koninie, odbyła się konferencja edukacyjna pn.: „Klimatyczny Konin.
Nasz partner w projekcie - miasto Konin zostało laureatem ogólnopolskiego konkursu „Eco-Miasto” w kategorii „Zieleń miejska, błękitno-zielona infrastruktura" w miastach poniżej 100 tys. mieszkańców! Jury konkursu zorganizowanego przez Ambasadę Francuską w Polsce doceniło to miasto m.in.