Zielona infrastruktura w Koninie - nowo zrealizowane Zielone Podwórko Miejskie - Chorzeń

Miasto Konin jest miastem pełnym zieleni, terenów rekreacyjnych i ekologicznych rozwiązań. Jednym z przykładów stało się właśnie nowo zrealizowane Zielone Podwórko Miejskie - Chorzeń!

Powstało ono dzięki otrzymanemu dofinansowaniu od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG, z budżetu państwa, a także przy udziale miasta.

Ten element zielonej infrastruktury został przygotowany w ramach realizacji projektu „Zielone korytarze miejskie – klimatyczne przebudzenie w Koninie”. Projekt wykonał partner Miasta Konina  Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu!

To tu – na Chorzniu – w nietypowy sposób został wykonany system retencji wód opadowych. Został zainstalowany tu łapacz deszczu oraz ciekawe formy rzeźby miejskiej w postaci liści zbierających wodę opadową do niecki retencyjnej.

Powstała ciekawa przestrzeń z elementami edukacyjnymi. Całość uzupełniają nowe ławki z oparciem i podłokietnikami dla osób ze szczególnymi potrzebami, którzy będą mogli w tym miejscu wygodnie wypocząć. Pozostałe elementy małej architektury to nowe kosze do segregacji śmieci, donica z funkcją RED BOX oraz 140 m2 zielonych fasad, gdzie posadzono winobluszcz zaroślowy. Pojawiły się tu także duże rabaty z roślinnością. Posadzono tu sadzonki: szałwi omszonej, rozplenicy japońskiej, turzycy oszimskiej oraz żurawki!

W przyszłym roku na wiosnę ten teren będzie stanowił przyjemne miejsce do wypoczynku. Już teraz zapraszamy do obejrzenia realizacji Zielonego Podwórka Miejskiego na Chorzniu!

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej!

Projekt pn.: „Zielone korytarze miejskie – klimatyczne przebudzenie w Koninie”, realizowany jest w ramach Programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”, korzysta z dofinansowania o wartości prawie 8,7 mln zł otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG oraz ponad 1,5 mln PLN otrzymanego z budżetu państwa!

 

Historia aktualności

2024 (33)
2023 (66)
2022 (59)
2021 (40)
2020 (21)
2019 (6)
2018 (16)
2017 (6)
2016 (23)
2015 (11)

Pages