31.03.23 Walne Zebranie Członków PSDZ i konferencja

Serdecznie zapraszamy członków Polskiego Stowarzyszenia "Dachy Zielone" do udziału w Walnym Zebraniu Członków PSDZ, które odbędzie się we Wrocławiu 31.03.23 w godzinach 15:00 - 17:00 na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, pl. Grunwaldzki 24a, budynek C 3, w Auli Jana Pawła II (I piętro). Szczegółowy plan zebrania został rozesłany do członków PSDZ drogą mailową. Zachęcamy Państwa również do udziału w konferencji "Zazielenianie dachów polskich miast", która jest zaplanowana na ten sam dzień (tj. 31.03.23), w tym samym miejscu i jest bezpłatna dla członków PSDZ z opłaconymi składkami członkowskimi.

Dla pozostałych osób koszt udziału w konferencji wynosi 350 zł za 1 osobę. Opłata rejestracyjna obejmuje udział w konferencji, zapewnienie tłumaczenia referatu wygłaszanego w j.angielskim oraz przerwę kawową.

Gościem specjalnym konferencji będzie Luigi Petito z  europejskiej sekcji Światowej Sieci Zielonej Infrastruktury (WGIN), który jest odpowiedzialny za kontakty WGIN z Komisją Europejską. W ramach jego referatu usłyszymy o bieżących i planowanych rodzaj wsparć Zielonej Infrastruktury (ze szczególnym uwzględnieniem dachów zielonych i żyjących ścian) przez Unię Europejską.

Drugim prelegentem będzie pani Weronika Marcol, która od zeszłego roku jest członkiem zwyczajnym PSDZ, a także architektem krajobrazu (absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu) pracującą w norweskiej firmie LARK w Oslo. W swoim referacie pani Weronika opowie o zielonym dachu Økern Portal. Realizacja została w ubiegłym roku nagrodzona w prestiżowym skandynawskim konkursie, a pani Weronika była członkiem zespołu projektowego.

W ramach konferencji zaplanowany jest także panel dyskusyjny o stanie obecnym i przyszłości zazieleniania budynków w Polsce okiem pracownika Urzędu Miasta, architekta, prezesa spółdzielni mieszkaniowej i publicysty.

Pod koniec konferencji zostaną wręczone nagrody laureatom konkursu PSDZ na najlepszą pracę dyplomową. We wręczaniu nagród uczestniczyć będą przedstawiciele Ambasady Królestwa Niderlandów - sponsora tegorocznej edycji.

Szczegółowy program konferencji znajduje się w poniżej:

PROGRAM KONFERENCJI “ZAZIELENIANIE DACHÓW POLSKICH MIAST”

organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie “Dachy Zielone”

oraz Studenckie Koło Naukowe Ogrodników na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu

Termin: 31. 03. 2023 (piątek)

Miejsce: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Pl. Grunwaldzki nr 24a, Aula Jana Pawła II (budynek C3)

Program:

9.30 – 10.00 Rejestracja uczestników

10.00 – 10.10 Otwarcie konferencji – dr inż. Marta Weber-Siwirska, Prezes PSDZ

10.10 – 10.50 EU Policy Innovations Supporting Green Infrastructure Amid Climate Transition (Innowacje w polityce UE wspierające zieloną infrastrukturę w okresie transformacji klimatycznej) Luigi Petito, WGIN/EU Chapter

wystąpienie będzie tłumaczone na język polski

10.50 – 11.10 Zielony dach Økern Portal jako przykład pionierskiego projektowania w dobie zmian klimatycznych, zagrożeń dla bioróżnorodności i rosnących wymagań społecznych - arch. kraj., Weronika Marcol, PSDZ, LARK

11.10 – 11.20 Prezentacja sponsora – GCL Sp. z o.o., Aleksander Lech

11.20 – 11.30 Pytania ze strony uczestników, dyskusja

11.30 – 11.45 Przerwa kawowa

11.45 – 11.55 prezentacja sponsora - ATUS Group Sp. z o.o. Sp.k. – Paweł Koziej

11.55 – 12.55 Panel dyskusyjny, w którym udział wezmą:

Magdalena Biela, Zastępca Dyrektora Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach

Marek Dera, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Wrocław-Południe

Grzegorz Synowiec, Zastępca Dyrektora Wydziału Klimatu i Energii, Urząd Miejski Wrocławia

Kazimierz Śródka, Pracownia architektoniczna SRDK Architekci Studio Śródka

Katarzyna Wolańska, publicystka portal ZielonaInfrastruktura.pl

12.55 – 13.05 Pytania ze strony uczestników, dyskusja

13.05 – 13.20 Wystąpienie Radczyni Carolien Spaans z Ambasady Królestwa Niderlandów. Prezentacja przez przedstawiciela PSDZ wyników II Konkursu PSDZ na najlepszą pracę dyplomową z zakresu dachów zielonych i żyjących ścian organizowanego pod patronatem Ambasady Królestwa Niderlandów i wspólne wręczenie nagród.

13.20 Zamknięcie konferencji – dr inż. Marta Weber-Siwirska, Prezes PSDZ

Prowadzenie: dr hab. inż. Katarzyna Wróblewska, profesor UPWr

 

Dziękujemy za wsparcie sponsorom konferencji:

Sponsor złoty: GCL Sp. z o.o.

Sponsor srebrny: ATUS Group Sp. z o.o. Sp.k.

Sponsor brązowy: AKG Architektura Krajobrazu Sp. z o.oCALLA Group sp. z o.o. sp. k.Dorken Delta Folie Sp. z o.o.Optigruen International AGSadzonki SEDUM oraz ZIDA Sp. z o.o.

Prosimy o rejestrację na konferencję poprzez formularz zgłoszeniowy 

konferencje.psdz.pl/konferencja-zazielenianie-dachow-polskich-miast/

Historia aktualności

2024 (43)
2023 (66)
2022 (59)
2021 (40)
2020 (21)
2019 (6)
2018 (16)
2017 (6)
2016 (23)
2015 (11)

Pages