31.03.23 zapraszamy do Wrocławia na konferencję PSDZ

Polskie Stowarzyszenie "Dachy Zielone" planuje zorganizowanie konferencji dotyczącej tematyki dachów zielonych, roślinnych ścian i szeroko rozumianej zielonej infrastrtuktury.

Miejsce konferencji: stacjonarnie na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Termin: 31 marca 2023 r. (piątek).

Udział w konferencji dla członków PSDZ z opłaconymi składkami członkowskimi będzie bezpłatny.

Po konferencji, w tym samym dniu odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków PSDZ. Natomiast po zakończeniu zebrania bardzo chcielibyśmy spędzić z Państwem jeszcze kilka chwil na nieformalnym spotkaniu np. przy kawie celem silniejszego zintegrowania członków naszego Stowarzyszenia.

Gościem specjalnym konferencji będzie Luigi Petito z sekcji europejskiej Światowej Sieci Zielonej Infrastruktury (WGIN), który jest odpowiedzialny za kontakty WGIN z Komisją Europejską.

Temat referatu Luigi Petito: EU Policy Innovations Supporting Green Infrastructure Amid Climate Transition (Innowacje w polityce UE wspierające zieloną infrastrukturę w okresie transformacji klimatycznej).

Uczestnicy konferencji będą mogli poznać informacje na temat planowanych na szczeblu europejskim form wsparcia rozwoju dachów zielonych i zielonej infrastruktury. Tego typu działania z pewnością będą miały wpływ na koniunkturę w branży dachów zielonych i roślinnych ścian w ciągu najbliższych lat na terenie Polski.

Na konferencji zostaną też przedstawione wyniki II Konkursu na najlepszą pracę dyplomową PSDZ z zakresu dachów zielonych i żyjących ścian. W tegorocznej edycji Konkursu partnerem jest Ambasada Królestwa Niderlandów. Z tej okazji do udziału zostaną też zaproszeni przedstawiciele Ambasady oraz laureaci konkursu.

Organizatorzy liczą na udział: członków PSDZ, urzędników odpowiedzialnych za zieleń miejską, przedstawicieli spółdzielni mieszkaniowych i deweloperów, studentów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, podmiotów związanych z branżą oraz innych zainteresowanych osób.

Zachęcamy do zarezerwowania terminu, więcej informacji przekażemy na początku marca.

Historia aktualności

2023 (61)
2022 (59)
2021 (40)
2020 (21)
2019 (6)
2018 (16)
2017 (6)
2016 (23)
2015 (11)
2014 (19)

Pages