Zapytania o cenę

W związku z prowadzeniem działań w ramach projektu „Utworzenie zielono-niebieskiej infrastruktury na terenie miasta Piastowa” i umowy partnerskiej pomiędzy PSDZ a miastem Piastów, realizowanej ze środków w ramach Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz budżetu państwa, przekazujemy niniejsze zapytania ofertowe dla działań od 1 do 4 (dla każdego działania osobne zapytanie ofertowe) i zwracamy się z prośbą o przesłanie ofert cenowych na wykonanie poniżej opisanych działań projektowych.

Projekt jest realizowany od 1 stycznia 2022 roku do 30 listopada 2023 roku.

Każde z wymienionych poniżej w poszczególnych punktach działań (od 1 do 3) stanowi odrębne zapytanie ofertowe i będzie rozpatrywane jako odrębne zadanie i w przypadku zainteresowania, do każdego prosimy przesłać odrębną ofertę. Przy każdym działaniu został podany przedmiot zamówienia.

Działanie numer 1 – Konferencje i warsztaty

1.1 Konferencja otwierająca projekt

Opis przedmiotu zamówienia:

Opis przedmiotu zamówienia: Przygotowanie i poprowadzenie merytoryczne prezentacji podczas konferencji zgodnie z poniżej podanymi założeniami wraz z przygotowaniem materiałów dla uczestników.

Wydarzenie inaugurujące projekt. Organizacja tego wydarzenia ma na celu przedstawienie głównych założeń projektu, jego cel, przewidziany wpływ na środowisko i życie mieszkańców, informacji o planach inwestycyjnych, pokazanie roli, znaczenia i korzyści płynących z partnerstwa zawartego w ramach projektu oraz współpracy dwustronnej z partnerem z Norwegii.

Wydarzenie zostanie zorganizowane z udziałem mediów oraz mieszkańców miasta o charakterze informacyjno-promocyjnym (informacje na temat realizacji projektu) oraz edukacyjnym (referaty).

Celem konferencji otwierającej projekt jest podniesienie świadomości mieszkańców Piastowa, a także osób decyzyjnych na temat roli zielono-niebieskiej infrastruktury. Aby osiągnąć zamierzony cel uczestnicy konferencji zostaną zapoznani z poszczególnymi elementami zielono-niebieskiej infrastruktury, ich wpływem na lokalny mikroklimat oraz możliwością ich wprowadzania na tereny zurbanizowane różniące się pod względem zagospodarowania. Omówione przykłady inwestycji zielono-niebieskiej infrastruktury mają zachęcić mieszkańców Piastowa do wspierania podobnych realizacji w ich miejscu zamieszkania czy pracy, a także do podejmowania podobnych działań. Na konferencję w roli prelegenta zostaną również zaproszeni przedstawiciele Ambasady Norwegii w Polsce.

Planowany czas trwania konferencji 4-5 godzin (w tym czas referatów, 1 przerwa i dyskusja)

Tematyka referatów:

• Informacje na temat projektu, jego celów, przedstawienie partnerów

• Wykorzystanie zielono-niebieskiej infrastruktury w procesach mitygacji i adaptacji do zmian klimatu

• Retencjonowanie wód opadowych przez rozwiązania z zakresu zielono-niebieskiej infrastruktury i jak przeciwdziałać suszy

• Dostosowanie roślin do zmieniających się warunków klimatycznych

• Zielone dachy jako narzędzie mitygacji i walki ze zmianami klimatu

• Ogrody wertykalne jako narzędzie mitygacji i walki ze zmianami klimatu

Wygłoszenie referatu powinno trwać około 20 minut

Planowany czas realizacji: 26 maja 2022r.

 

1.2 Konferencja zamykająca projekt

Opis przedmiotu zamówienia: Przygotowanie i poprowadzenie merytoryczne prezentacji podczas konferencji zgodnie z poniżej podanymi założeniami wraz z przygotowaniem materiałów dla uczestników.

Wydarzenie o charakterze informacyjno-edukacyjnym wraz z webinarium w trakcie trwania konferencji. Referaty przedstawią specjaliści w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury oraz mitygacji i adaptacji do zmian klimatu z Polski i Norwegii.

Konferencja z udziałem partnera norweskiego NFGI (Norwegian Association for Green Infrastructure) i przedstawicielami Ambasady Norwegii.

Będzie to konferencja szkoleniowo-informacyjna. Celem konferencji jest przedstawienie szerokiemu gronu odbiorców inwestycji zrealizowanych w ramach projektu, przekazanie wiedzy na temat korzyści w procesach mitygacji i adaptacji do zmian klimatu wynikających ze stosowania tych rozwiązań oraz zachęcenie do podejmowania podobnych działań przez inne jednostki.

Planowany czas trwania konferencji: 5 godzin (w tym czas referatów, 1 przerwa i dyskusja).

Tematyka referatów:

  • Informacje na temat osiągniętych rezultatów projektu
  • Omówienie inwestycji w zakresie zielonej infrastruktury, które powstały w ramach projektu i ich wartości ekologicznej w kontekście procesów mitygacji i adaptacji do zmian klimatu (niniejszy temat zostanie podzielony na kilka referatów lub jego czas będzie wydłużony w stosunku do pozostałych prezentacji)
  • Jak zaprojektować i zbudować dach zielony i ogród wertykalny.
  • Jak zaprojektować i zbudować dach zielony i ogród wertykalny.
  • Jak zaprojektować i zbudować ogród deszczowy i inne rozwiązania małej retencji.
  • Przedstawienie aktualnych trendów światowych w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury

Wygłoszenie referatu powinno trwać około 20 minut

Celem konferencji zamykającej projekt jest transfer specjalistycznej wiedzy na tematy związane z adaptacją miasta do zmian klimatu, przedstawienie szerokiemu gronu odbiorców inwestycji zrealizowanych w ramach projektu oraz zachęcenie do podejmowania podobnych działań przez inne jednostki.

Zaplanowana w ramach konferencji dyskusja pozwoli uczestnikom konferencji zadać prelegentom ewentualne pytania bezpośrednio, a uczestnikom wirtualnym za pomocą czatu.

Planowany czas realizacji: III kw. 2023

 

1.3 Warsztat nr 1 dla osób dorosłych, w tym ekspertów

Opis przedmiotu zamówienia: Przygotowanie i poprowadzenie merytoryczne warsztatów zgodnie z poniżej podanymi założeniami wraz z przygotowaniem materiałów dla uczestników.

Blok tematyczny 1 – 2 trenerów z PSDZ - "Rola roślin i wody w krajobrazie miasta"

Blok tematyczny 2– 2 trenerów z PSDZ – "Miasto w obliczu zachodzących zmian klimatycznych"

Warsztaty w każdym bloku tematycznym rozpoczną się 30 minutową prezentacją zawierającą informacje wprowadzające dostosowane do potrzeb poszczególnych grup odbiorców. Kolejnym etapem będzie praca uczestników w 5-cio osobowych podgrupach, koordynatorami tych działań będą trenerzy poszczególnych warsztatów. Praca w podgrupach będzie polegała na przeprowadzeniu analizy SWOT w odniesieniu do miasta Piastów w każdym kolejnym bloku tematycznym. Po zakończeniu pierwszego bloku tematycznego cała grupa przechodzi razem do kolejnego bloku prowadzonego przez inną parę trenerów.

Warsztaty zakończą się wspólną prezentacją wyników prac w podgrupach i podsumowaniem poszczególnych bloków przez trenerów.

Warsztaty zakończą się wspólną prezentacją wyników prac w podgrupach i podsumowaniem poszczególnych bloków przez trenerów.

Ilość uczestników: 30 osób stacjonarnie w trzech grupach:

grupa 1 (10 osób) – eksperci zajmujący się na co dzień tematyką związaną z projektem: pracownicy wydziałów związanych z ochroną środowiska, planowaniem przestrzennym w urzędzie miasta, pracownicy spółek miejskich zajmujący się zagospodarowaniem wód opadowych

grupa 2 (10 osób) – pozostali pracownicy urzędów, spółek miejskich,

aktywiści zainteresowani tematyką zielono-błękitnej infrastruktury, mitygacji, adaptacji

grupa 3 (10 osób) – nauczyciele biologii ze szkół podstawowych, średnich, szkół o profilu związanym z tematyką budownictwa, ochrony środowiska

Dodatkowo uczestnicy on-line.

Planowany czas realizacji: IV kw. 2022

 

1.4 Warsztat nr 2 dla uczniów

Opis przedmiotu zamówienia: Przygotowanie i poprowadzenie merytoryczne warsztatów zgodnie z poniżej podanymi założeniami wraz z przygotowaniem materiałów dla uczestników.

Planowany czas trwania warsztatów 6 godzin: 3 bloki tematyczne po 1,5 godziny każdy + 15 minut oficjalne rozpoczęcie i podział uczestników na grupy + 30 minut przerwa + 15 minut podsumowanie warsztatów

Program:

Warsztaty rozpoczną się wspólnym powitaniem uczestników i przedstawieniem trenerów. Następnie uczestnicy zostaną podzieleni na 3 grupy wiekowe zawodowe, w których będą przechodzić przez poszczególne bloki tematyczne. Wszystkie 3 grupy uczestników rozpoczynają warsztaty w tym samym czasie w trzech różnych blokach tematycznych.

Blok tematyczny 1 – "Rola roślin i wody w krajobrazie miasta"

Blok tematyczny 2– "Miasto w obliczu zachodzących zmian klimatycznych"

Blok tematyczny 3 – "Projektowanie zielono-niebieskiej infrastruktury"

Warsztaty w każdym bloku tematycznym rozpoczną się 30 minutową prezentacją zawierającą informacje wprowadzające dostosowane do potrzeb różnych grup wiekowych uczestników.

Kolejnym etapem będzie praca uczniów w 5-cio osobowych podgrupach, koordynatorami tych działań będą trenerzy poszczególnych warsztatów.

Praca w podgrupach będzie polegała na przeprowadzeniu analizy SWOT w odniesieniu do miasta Piastowa w każdym kolejnym bloku tematycznym. Po zakończeniu pierwszego bloku tematycznego cała grupa przechodzi razem do kolejnego bloku prowadzonego przez inną parę trenerów.

Warsztaty zakończą się wspólną prezentacją wyników prac w podgrupach i podsumowaniem poszczególnych bloków przez trenerów.

Celem warsztatów jest zwiększenie świadomości uczniów odnośnie roli zielono-niebieskiej infrastruktury i jej wpływu na mikroklimat miejski. Warsztaty pozwolą poznać proste sposoby ekologicznych działań możliwych do zastosowania w miejscu zamieszkania. Zdobyte podczas warsztatów doświadczenie pomoże młodym mieszkańcom Piastowa nabrać nawyku dbania o środowisko (nie tylko lokalne), a może także przenieść je na grono rodziny i znajomych. Warsztaty, nauka przez doświadczenie i praktykę jest bardzo efektywną formą przyswajania wiedzy.

Planowany czas realizacji: I kw. 2023

 

W przypadku konferencji i warsztatów należy podać cenę brutto za:

- Przygotowanie i poprowadzenie referatu rozliczane jako wynagrodzenie za 1 prezentację oraz przygotowanie materiałów konferencyjnych rozliczane za materiały dla 1 uczestnika.

-Lub/i przygotowanie i poprowadzenie warsztatów rozliczane za 1 godzinę warsztatów oraz przygotowanie materiałów dla uczestników warsztatów rozliczane za materiały dla 1 uczestnika.

-Cena nie powinna uwzględniać kosztów podróży, wyżywienia i noclegów (te koszty są osobno refundowane).

W przypadku konferencji i warsztatów należy podać, którą konferencją i/lub warsztatem oraz którym tematem jest zainteresowana osoba składająca ofertę cenową i którego działania dana oferta cenowa dotyczy.

 

Działanie numer 2 – Tablice informacyjno-edukacyjne

Opis przedmiotu zamówienia: Przygotowanie zawartości merytorycznej tablic informacyjno-edukacyjnych zgodnie z poniżej opisanymi założeniami.

Treści zamieszczone na tablicach będą dotyczyły bezpośrednio inwestycji, przy której zostaną zamontowane. Ponadto zamieszczone na tablicach treści nie będą się powtarzać, będą dotyczyć odrębnych zagadnień, które są tematyką danej lokalizacji. Będą miały charakter edukacyjny i przybliżać wybrane zagadnienie.

Dla każdego typu inwestycji w zielono-niebieską infrastrukturę zrealizowanych w ramach projektu na terenie Piastowa powstanie i zostanie zamontowana 1 tablica.

Tablice będą więc miały następującą tematykę:

- zielony dach,

- żyjące ściany,

- zielone przystanki,

- ogrody deszczowe,

- likwidacja zasklepień gruntu,

- urządzenia retencyjne,

- system zapobiegający marnotrawieniu żywności.

Zamieszczone informacje zostaną wzbogacone fotografiami i / lub rysunkami uzupełniającymi tekst pisany. Czcionka tekstu zostanie dobrana w sposób umożliwiający odczytanie prezentowanej treści z odległości co najmniej 1,5m. Tablice będą zawierały opis zastosowanego rozwiązania oraz korzyści jakie wynikają z danej inwestycji w zielono-niebieską infrastrukturę w kontekście potrzeb mitygacji i adaptacji do zmian klimatu w mieście Piastów. Przekaz będzie zawierał wiedzę ekspercką, ale język przekazu będzie przystosowany do odbiorcy, który nie zna tej tematyki.

Planowany czas realizacji: II kw. 2022

Należy podać cenę brutto za: opracowanie merytoryczne 1 tablicy, wskazując którym tematem jest zainteresowana osoba składająca daną ofertę cenową.

 

Działanie numer 3 – Artykuły promujące projekt

Opis przedmiotu zamówienia: Działanie polega na napisaniu w języku polskim tekstów 6 artykułów sponsorowanych promujących projekt i jego efekty. Artykuły powinny być napisane w sposób komunikatywny, prosty, ale przekazujący merytoryczne treści, zgodnie z podanymi poniżej założeniami. Teksty powinny być pogłębione merytorycznie, o charakterze zarówno informacyjno-promocyjnym, ale także merytorycznym. Zapytanie o cenę nie dotyczy kosztów emisji.

Zawartość merytoryczna poszczególnych artykułów:

-artykuł nr 1 - o projekcie i celach, pokazujący miasto Piastów jako nowoczesne, rozwijające się w sposób zrównoważony, prowadzące działania mitygacji i adaptacji do zmian klimatu, zapobiegające marnotrawieniu żywności, zawierający wypowiedzi osób reprezentujących miasto Piastów;

-artykuł nr 2 - relacja z konferencji otwierającej;

-artykuł nr 3 - relacja z wizyty studyjnej w Norwegii;

-artykuł nr 4 - relacja z warsztatu,

-artykuł nr 5 - relacja z konferencji zamykającej,

-artykuł nr 6 – artykuł podsumowujący projekt, pokazujący realizację inwestycji w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury i sposobach przeciwdziałania marnotrawieniu żywności, prezentujący wyniki projektu, pokazujący miasto Piastów jako rozwijające się w sposób zrównoważony, prowadzące działania mitygacji i adaptacji do zmian klimatu, zawierający wypowiedzi ze strony osób reprezentujących miasto Piastów.

Celem artykułów sponsorowanych, promujących projekt jest:

- Upowszechnienie wiedzy na temat projektu, przebiegu projektu, korzyści ekologicznych wynikających z inwestycji w zieloną infrastrukturę, które będą realizowane w ramach projektu.

- Budowanie i wzmacnianie pozytywnego przekazu dotyczącego wpływu Funduszy EOG na rozwój społeczno-gospodarczy i poprawę jakości życia mieszkańców w skali ogólnopolskiej.

- Informowanie w skali ogólnopolskiej ogółu społeczeństwa i specjalistów zainteresowanych zielono-niebieską infrastrukturą a także tematyką mitygacji i adaptacji do zmian klimatu o celach, przebiegu i wynikach projektu.

- Inspirowanie do wdrażania innowacji w gminach poprzez prezentację dobrych praktyk.

Artykuły powinny promować projekt i jego rezultaty, być napisane prostym, zrozumiałym, poprawnym pod względem gramatycznym i stylistycznym językiem, popularyzować wiedzę związaną z zieloną infrastrukturą i równocześnie zawierać poprawne pod względem merytorycznym informacje.

Planowany czas realizacji: W trakcie trwania projektu, zgodnie z Harmonogramem Rzeczowo-Finansowym, pierwszy artykuł powinien powstać w II kw. 2022.

Należy podać cenę PLN brutto za 1 artykuł.

Lider projektu Miasto Piastów oraz Partner projektu PSDZ zastrzegają możliwość zmiany zaplanowanych i podanych w niniejszym zapytaniu terminów realizacji, przy czym działania będą realizowane w czasie trwania projektu.

W przypadku zainteresowania realizacją któregoś z opisanych powyżej działań, prosimy o przesłanie odrębnej oferty, właściwej dla danego działania.

Oferty odpowiadające opisowi przedmiotu zamówienia, zawierające numer i nazwę działania, cenę brutto za dane działanie, dane kontaktowe osoby składającej ofertę oraz informacje o doświadczeniu kandydata pozwalającym mu podjąć się realizacji danego zobowiązania prosimy przesyłać drogą mailową na adres: biuro@psdz.pl, do dnia 18.03.2022r.

Historia aktualności

2024 (51)
2023 (66)
2022 (59)
2021 (40)
2020 (21)
2019 (6)
2018 (16)
2017 (6)
2016 (23)
2015 (11)

Pages