Firma FAKRO powstała w 1991 roku jako spółka prywatna, oparta w stu procentach na polskim kapitale. W ciągu 33 lat z małego, rodzinnego zakładu rozwinęła się w międzynarodową korporację, która dziś zajmuje pozycję wicelidera na światowym rynku okien dachowych. Współzałożycielem i prezesem FAKRO jest Ryszard Florek. W skład organizacji FAKRO, zatrudniającej ponad 4 000 osób, wchodzi 9 spółek produkcyjnych, 1 spółka usługowa, Fundacja Pomyśl o Przyszłości oraz 17 spółek dystrybucyjnych. Nasze produkty można znaleźć w ponad 60-ciu krajach na całym świecie - wszędzie tam, gdzie istnieje zapotrzebowanie na tego rodzaju produkty. Sprzedaż na eksport stanowi około 70% ogólnej sprzedaży. W ofercie firmy znajdują się przede wszystkim: 

  • okna dachowe
  • okna do dachów płaskich
  • kołnierze
  • wyłazy
  • świetliki rurowe
  • akcesoria do okien dachowych: żaluzje, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, markizy zewnętrzne, akcesoria montażowe, folie i membrany oraz systemy elektrycznego sterowania.

Od kilkunastu lat FAKRO sprzedaje także schody strychowe, będąc obecnie na drugiej pozycji na rynku międzynarodowym. Natomiast od kilku lat z powodzeniem oferujemy najwyższej jakości produkty stolarki pionowej pod marką INNOVIEW. Obecnie wprowadzana oferta okien nowej generacji GREENVIEW łączy najwyższe standardy funkcjonalne i estetyczne, z dostosowaną do zmieniającego się klimatu, wysoką energooszczędnością oraz rozwiązaniami zapewniającymi bezpieczeństwo w obliczu gwałtownych zjawisk pogodowych.

 

KONTAKT

adres:
Fakro
Węgierska 144A
33-300 Nowy Sącz

email:
fakro@fakro.pl

www:
fakro.pl
fakro.com

LinkedIn:
www.linkedin.com/company/fakro

Facebook:
www.facebook.com/FAKROPolska

YouTube:
www.youtube.com/c/fakrovideo

telefon:
+18 444 04 00