11.12.20 Zapraszamy do udziału w konferencji on-line podsumowującej projekt GRAD: Zielone dachy jako narzędzie adaptacji do zmian klimatu dla obszarów miejskich

W imieniu organizatora Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć „Energie Cités” (PNEC) zapraszamy wszystkich zainteresowanych kompleksowym podejściem do rozwoju zielonych dachów w miastach i lokalnymi instrumentami wspierającymi ten rozwój do udziału on-line w konferencji podsumowującej projekt GRAD: Zielone dachy jako narzędzie adaptacji do zmian klimatu dla czas miejskich. Konferencja odbędzie się 11 grudnia 2020 roku w godz. 10: 00-15: 15 z wykorzystaniem platform Zoom Webinar. Wydarzenie będzie miało charakter międzynarodowy, organizator zapewnia tłumaczenie na j.polski.

Na zaproszenie organizatora PSDZ będzie reprezentować dr inż. Marta Weber-Siwirska, która przedstawi temat "Zielone dachy jako narzędzie adaptacji do zmian klimatu dla obszarów miejskich".

Działania podjęte w ramach projektu GRAD zmierzały nie tylko do promowania zielonych dachów i żyjących punktów w miastach, ale także do zainicjowania w polskich gminach pilotażowych strategii rozwoju zielonych dachów z wykorzystaniem miasta Hamburg, które od 2014 roku ze znakomitym skutkiem realizuje taką strategię.

Po ponad dwóch latach pracy nad tworzeniem dokumentów, które w nowy i innowacyjny sposób łączą cel polityki zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich z celami polityki klimatycznej takimi jak adaptacja do zmiany klimatu i jego ochrona, przyszedł czas na podsumowanie i prezentację rezultatów tych działań.

Konferencja podsumowująca projekt będzie również okazją do propagowania wiedzy na temat zielonych dachów jako narzędzia adaptacji miast do zmian klimatu oraz poszerzenia wiedzy na temat potencjału retencyjnego dachów zielonych, czy wykorzystania innych rozwiązań opartych na zasobach przyrody. Nie zabraknie także miejsca na dyskusję o tym, jak zachęcać deweloperów, klientów i mieszkańców do zakładania zielonych dachów. Do udziału w dyskusji zostali zaproszeni przedstawiciele miast tworzących kluczowe w tym obszarze dokumenty strategiczne.

Do udziału w konferencji można się zarejestrować TUTAJ!

Po rejestracji otrzymają Państwo mailowe potwierdzenie oraz indywidualny link do udziału w wydarzeniu.

Zachęcamy również do zapoznania się z programem  i wszystkimi zaproszonymi prelegentami.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Jeszcze raz gorąco zapraszamy!

Więcej na temat projektu GRAD: Zielone dachy jako narzędzie adaptacji do zmian klimatu dla miejskich znaleźć na stronie internetowej projektu.

Projekt GRAD jest realizowany przez Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités” we współpracy z Miastem Hamburg. Uczestniczy w nim 8 miast pilotażowych: Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gdynia, Kalisz, Kraków, Lublin, Warszawa i Wrocław.

Historia aktualności

2024 (33)
2023 (66)
2022 (59)
2021 (40)
2020 (21)
2019 (6)
2018 (16)
2017 (6)
2016 (23)
2015 (11)

Pages